Udruga Leptirići | Leptirići obilježili Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom
Udruga Leptirići | Leptirići obilježili Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom
16711
post-template-default,single,single-post,postid-16711,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Leptirići obilježili Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom

Povodom Nacionalnog dana osoba s cerebralnom paralizom 05. svibnja svim osobama s cerebralnom paralizom, njihovim roditeljima i starateljima, stručnim djelatnicima i volonterima, te svima koji sudjeluju u skrbi osoba s cerebralnom paralizom Udruga cerebralne i dječje paralize doline Neretve Leptirići upućuje čestitke.

Više od 17 milijuna ljudi diljem svijeta ima cerebralnu paralizu, a barem 35 milijuna ljudi vrlo je blisko povezano s djetetom ili odraslom osobom koja ima c.p. U Hrvatskoj prema procjenama boluje oko 3 % stanovništva ili oko 130 000 osoba.

Cerebralna paraliza definira se kao grupa poremećaja, pokreta i položaja perceptivnih i kognitivnih funkcija koja nastaje tijekom razvoja, prije ili tijekom poroda ili u prvim dojenačkim mjesecima.

Neophodno je građane više senzibilizirati za probleme s kojima se susreću osobe s cerebralnom paralizom kako bi se poboljšala njihova kvaliteta života.
Dragi ljudi, svi Vi u trenutku možete postati osoba s posebnim potrebama ili roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju, zato ne okrećite glavu, pomozite, postanite član prijatelj jedne od udruga, svojom članarinom pomozite njihov rad ili volontirajte.

Vjerujte nam osjećat ćete se bolje, jer puno znači osmjeh bolesnog djeteta.

Naši članovi, zaposlenici, volonteri i zainteresirani građani obilježili su Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom u Kabinetu za terapije u Metkoviću i Gradskom parku, „Kreativnom radionicom za finu motoriku“ i druženjem. Mara Jurković nazočnima je pročitala pjesmu o cerebralnoj paralizi koju je sama napisala, a u cijelosti ćemo je objaviti na našim stranicama idućih dana.

Stručna služba organizirala je radionicu u suradnji s dva posebna odjela učenika Osnovne škole Stjepana Radića iz Metkovića.

Leptirići posebno zahvaljuju svojim zaposlenicama Ireni, Miri, Sanji i Marini, roditeljima koji su donijeli kolače, te svima ostalima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji kako bi naše okupljanje i obilježavanje ovoga dana proteklo u zaista prekrasnoj atmosferi. Također na podršci veliko hvala  ravnateljici, stručnoj službi, učiteljicama, učenicima i asistentima O.Š.Stjepana Radića i medijima koji su nas došli podržati. Voće za sudionike donirala je tvrtka Filip d.o.o. te im posebno zahvaljujemo.