Udruga Leptirići | Svjetski je dan sindroma Down, danas nosimo različite čarape!
Udruga Leptirići | Svjetski je dan sindroma Down, danas nosimo različite čarape!
16639
post-template-default,single,single-post,postid-16639,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Svjetski je dan sindroma Down, danas nosimo različite čarape!

Danas je Svjetski dan sindroma Down i vi možete obući različite čarape i objaviti to na svom profilu, kako bi skrenuli pozornost na podizanje svijesti o pravima i dostojanstvu osobama s Down sindromom!

Danas je Svjetski dan sindroma Down i vi možete obući različite čarape i objaviti to na svom profilu, kako bi skrenuli pozornost na podizanje svijesti o pravima i dostojanstvu osobama s Down sindromom!

Ovo je zaista mali znak pažnje – simbol kojim se “obični” ljudi povezuju sa osobama koje imaju Downov sindrom.

Na Svjetski dan Down sindroma i 10 godina djelovanja zadarske Udruge na Višnjiku u 17 sati održat će se program pod nazivom “Zajedno ostavimo trag”

Za njihov dan simbolično je odabran prvi dan proljeća, čija se brojka 21 ujedno odnosi i na 21 kromosom.

Down sindrom smatra se jednim od najčešćih genetskih odstupanja pri kojem postoji višak jednog ili dijela jednog kromosoma.

Kako pomoći djeci s Down sindromom?

Osim pravovremene terapije i kvalitetne edukaciji roditelja kako raditi s djetetom, rušenje predrasuda također je vrlo važno kako bismo osobama s Down sindromom olakšali i uljepšali živote. Ako se s njima na vrijeme započne s kvalitetnim vježbama djeca s Down sindromom mogu tijekom života postati samostalni i jednako uspješni poput svakog djeteta.

Ne postavljajmo im granice, već im budimo vjetar u leđa!

Odjenite šarene različite čarapice i podržite osobe s Down sindromom!