Udruga Leptirići | Napokon život za sve
Udruga Leptirići | Napokon život za sve
17125
post-template-default,single,single-post,postid-17125,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Napokon život za sve

Povjerenstvo Ministarstva zdravstva napokon je odobrilo lijek za liječenje djece oboljele od spinalne mišićne atrofije koja su na respiratoru te za starije iod 18 godina. Još se čeka formalna odluka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Proizvođač lijeka podnio je zahtjev za izmjenu smjernica prema kojima se lijek ne smije davati odraslima i djeci na respiratoru. Odobrenje za primjenu Spinraze u Hrvatskoj čekaju roditelji 12 djece na respiratoru i 22 oboljele osobe starije od 18 godina.