Prosvjed roditelja

Prosvjed roditelja njegovatelja

Ispred Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku održan je prosvjed roditelja njegovatelja djece s invaliditetom u organizaciji udruge Sjena iz Zagreba.
Ukazalo se da 4.800 roditelja njegovatelja u Hrvatskoj za 24- satni radni dan prima naknadu od 2.500,00 kuna koja prestaje sa smrću djeteta. Nemaju pravo na dostojanstven život, sustavnu podršku, godišnji odmor, bolovanje, kredit…
Zatraženo je da se prava i obveze njegovatelja urede Zakonom o njegovateljima, da status njegovatelja bude reguliran kao radni odnos po svim zadanim smjernicama Zakona o radu, najmanju mjesečnu plaću od 4000 kuna, pravo na bolovanje i godišnji odmor te u slučaju smrti njegovane osobe pravo na šest mjeseci plaćenog dopusta kako bi se integrirali u društvo.
Maja Vučinić Knežević pomoćnica ministrice koja je bila u Virovitici spustila se među roditelje i kazala da će se inicirati međuresorni sastanak te se nada da će on donijeti određene pomake.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)