Leptirići obilježili Svjetski dan cerebralne paralize

Leptirići obilježili Svjetski dan cerebralne paralize

6. listopada obilježili smo Svjetski dan cerebralne paralize. Šetnjom gradom poslali smo poruku „Mi smo ovdje“, zagovaramo promjene, ideje i slavimo dostignuća. Ovim činom željeli smo utjecati na javnu svijest-prekidanje neznanja i stigme izgradnjom istinskog razumijevanja onoga što je cerebralna paraliza i što nije. Cilj nije ništa manje nego stvoriti kulturne promjene tako da svatko u društvu prihvaća ljude kao braću i sestre i punopravne građane.
Naši terapeuti bili su na raspolaganju za informacije o dijagnozi, prevenciji, liječenju, te življenju što potpunijeg života sa cerebralnom paralizom.
Dan smo nastavili ugodnim druženjem uz domjenak.

Hvala na dolasku i podršci dožupanici Žaklini Marević, gradonačelniku Daliboru Milanu, zamjenicima gradonačelnika Robertu Doki i Damiru Raiču, te predsjednik Gradskog vijeća Grada Metkovića, Hrvoju Bebiću.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)