Udruga Leptirići | Euritmijska predstava Misteriji srca Zagrebačkog euritmijskog ansambla IONA u Gradskom kulturnom središtu Metković, 01. ožujka 2020. u 19.30 sati
Udruga Leptirići | Euritmijska predstava Misteriji srca Zagrebačkog euritmijskog ansambla IONA u Gradskom kulturnom središtu Metković, 01. ožujka 2020. u 19.30 sati
18034
post-template-default,single,single-post,postid-18034,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
Plakat Cvilidreta, Metkovic

Euritmijska predstava Misteriji srca Zagrebačkog euritmijskog ansambla IONA u Gradskom kulturnom središtu Metković, 01. ožujka 2020. u 19.30 sati

Zagrebački euritmijski ansambl IONA (Ansambl IONA) izvest će u nedjelju, 01. ožujka 2020. u 19.30 sati euritmijsku predstavu Misteriji srca u Gradskom kulturnom središtu Metković. Euritmijskom umjetnošću pokreta interpretirat će se djela Williama Shakespeare, Frederica Chopina, Dore Pejačević, Georga Friedricha Händela, Franza Schuberta, Charlia Chaplina i drugih renomiranih književnika i skladatelja. Umjetnička voditeljica Ansambla IONA je Metkovka Vida Talajić Čuletić, profesorica povijesti umjetnosti i engleskog jezika, koja je diplomirala euritmiju na Peredur Centre for the Arts u Engleskoj 1994. godine te jedna od prvih euritmistica koja je svojom incijativnošću i entuzijazmom uvelike pridonijela promociji i razvoju ove jedinstvene umjetnosti pokreta u Hrvatskoj. Predstave Ansambla Iona prepoznatljive su po iznimnom nastojanju da se pokret, govor, glazba i boja skladno upotpunjuju stvarajući sinergiju koja je praćena živom glazbom, umjetnošću oblikovanja govora i ekspresivnim pokretom koji nastoji izraziti istinski sadržaj književnog ili glazbenog djela, odustajući od interpretativne samovolje. Umjesto ulaznica skupljat će se preporučeni dobrovoljni prilozi (35 KN / 20 KN za umirovljenike i studente).

Ansambl IONA je prva i jedina umjetnička organizacija u Hrvatskoj i regiji koja već 16 godina kontinuirano djeluje te izvodi euritmijske predstave u zemlji i inozemstvu (Irska, Engleska, Švicarska, Njemačka, Austrija, Slovenija, BiH). Surađujući s brojnim umjetnicima iz različitih domena dramske, glazbene, likovne i plesne umjetnosti Ansambl IONA je dosada uprizorio niz autentičnih predstava za djecu i odrasle. Ovom prigodom u petak, 28. veljače 2020. bit će izvedena i euritmijska bajka za djecu Cvilidreta braće Grimm (u 10.15; 2. izvedba u 11.15; 3. izvedba u 16.30 sati) u Gradskom kulturnom središtu Metković.

 

Plakat Misteriji srca