Hvala svima na dobroj suradnji !

11 godina i 10 mjeseci nesebično sam se davao Ucdpdn Leptirići bez ostatka, bila je to čast, obveza i odgovornost. Nemam više snage, umorio sam se i potrošio. Obiteljske, poslovne i privatne obaveze traže svoje vrijeme, udruga treba mlade, svježe ljude spremne dati sebe za nove izazove i ambiciozne planove. S toga sam Predsjednici udruge i Upravnom odboru 10. prosinca 2020 godine podnio ostavku na mjesto člana Upravnog odbora. Ostvka je prihvaćena. I dalje ću ostati aktivan Redovni član, sudjelovati u radu Udruge koliko mi to mogućnosti budu dozvoljavale.

Osjećam potrebu zahvaliti svim članovima udruge, članovima Upravnih odbora, zaposlenicima, volonterima, partnerima i donatorima koje neću nabrajati da ne bih nekoga slučajno zaboravio. Posebno zahvaljujem prvoj Predsjednici udruge gospođi Jasni Popović, koja je preuzela odgovornost u „porođajnim mukama„ izabrala tim koji je unatoč svim izazovima uspio udrugu osoviti na noge. Hvala gospodinu Mariju Jurkoviću koji mi je dao povjerenje da u dva mandata budem Potpredsjednik Udruge. U tom periodu učlanili smo 60 djece s teškoćama u razvoju, otvorili i opremili Kabinet za terapije u Metkoviću, zaposlili terapeute i uspostavili pružanje socijalnih usluga. Hvala na suradnji i sadašnjoj Predsjednici gospođici Ivani Nikolac koja je osobnim primjerom pokazala kako biti pozitivan primjer svim osobama s invaliditetom. Iz komfornosti svog doma nije prigovarala i kritizirala Udruge, Ministarstva, Vladu…, nego je prihvatila izazov i unatoč svom invaliditetu uhvatila se u koštac kako bi svojim iskustvom i znanjem pridonijela dobrobiti šire društvene zajednice, djece s teškoćama i osoba s invaliditetom.

Kada se osvrnem na početke vidim da sam na čelu sa ovih troje ljudi barem malo pridonio da se napravi ogroman posao za djecu s teškoćama, osobe s invaliditetom, stare i nemoćne i njihove obitelji u dolini Neretve i Hrvatskoj. Kada smo osnivali udrugu snivali smo puno toga što sada imamo, što znači da trud nije bio uzaludan. Danas Udruga ima 33 zaposlenika, sva djeca s teškoćama u razvoju imaju terapije u svom gradu, majku njegovatelja, pomoćnika u nastavi, kombi prijevoz za osobe u kolicima, osobe s invaliditetom osobnog asistenta, mogućnost da rade bez da im se ukida invalidnina, besplatan autoput, povećanje osobne invalidnine, stari i nemoćni imaju pomoć gerontodomaćica, Udruga je punopravni član Hrvatskog saveza udruga cerebralne i dječje paralize, a njen predstavnik u upravnim je tijelima.

Zato dragi ljudi ne budite pasivni, priključite se jer još ima puno posla i planova kojima svi možete doprinijeti prema svojim mogućnostima.
Alen Kešina

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)