Udruga Leptirići | “Radišni i zadovoljni”
Udruga Leptirići | “Radišni i zadovoljni”
18459
post-template-default,single,single-post,postid-18459,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
naslovna

“Radišni i zadovoljni”

Projektom se potiče socijalna suradnja i komunikacija u društvu te doprinosi ostvarenju jednog od ciljeva Strategije Europe 2020., smanjenju socijalne isključenosti te da se ljudima koji pate od siromaštva i socijalne isključenosti omogući dostojanstven život i aktivno sudjelovanje u društvu. Strategija borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti 2014. – 2020. ističe kako su starije osobe i umirovljenici među velikim skupinama u najvećem riziku od siromaštva i socijalne isključenosti stoga projekt neposredno doprinosi ostvarenju jedne od glavnih strateških aktivnosti „Unaprjeđenje kvalitete života starijih osoba i širenje usluga u zajednici“ pružanjem potpore i podrške starim i nemoćnim osobama, osobama sa invaliditetom i bolesnim osobama. Doprinosi se ojačavanju osoba treće životne dobi za sudjelovanje u društvenim aktivnostima lokalne zajednice i na taj način jača društvenu integraciju osoba treće životne dobi kao sastavnog i aktivnog dijela društva. Provođenjem aktivnosti ovog projekta pruža se pomoć u skrbi za starije osobe putem izvan institucijskih oblika pomoći kako bi im se osigurala veća kvaliteta života odnosno razvitak različitih oblika socijalnih usluga koje pridonose uključivanju starijih osoba u život zajednice. Jačanjem osjećaja pripadnosti i identiteta nastoji se starijim osobama pružiti kvalitetnije korištenje vremena i društvena socijalizacija. U našoj Udruzi održavamo mjesečni sastanak sa zaposlenicima i obilasci korisnika. U sklopu projekta zaposlenici dijele pakete kojima se naši korisnici neizmjerno raduju. Kao što smo već naveli najveće zadovoljstvo je napraviti čovjeka sretnim.