Udruga Leptirići | Životna potreba OSI 3
Udruga Leptirići | Životna potreba OSI 3
18627
post-template-default,single,single-post,postid-18627,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Životna potreba OSI 3

Udruga cerebralne i dječje paralize doline Neretve Leptirići potpisala je Ugovore o radu sa 11 osobnih asistenata koji će pružati usluge osobne asistencije za 11 korisnika tijekom 20 mjeseci u sklopu projekta ,, Životna potreba Osi 3″. Opis posla osobnog asistenta uključuje: osobnu brigu o korisniku, pomoć pri kućanskim poslovima, kupnja namirnica, pomoć pri fizičkim potrebama, obavljanje administrativnih poslova, pratnja i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima i slično. Projektom se želi zadovoljiti potrebe i unaprijediti kvalitetu života osobama s najtežim oblicima invaliditeta s područja Dubrovačko-neretvanske županije.  Uz potpisivanje Ugovora, održan je sastanak sa osobnim asistentima gdje smo ih upoznali sa opisom posla osobnog asistenta, projektom te o mjerama zaštite zaraze od COVID-19. 

Vrijednost projekta je 1.105.768,45 kn. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog  fonda.