MEĐUNARODNI DAN LJUDSKE SOLIDARNOSTI

 
”Ideja ljudske solidarnosti na globalnoj razini može promijeniti svijet” riječi su Lecha Wałęsa, dobitnika Nobelove nagrade za mir iz 1983. godine. Solidarnost ne označava samo suosjećanje, već i osjećaj zajedništva i dijeljenje odgovornosti.
 
Međunarodni dan ljudske solidarnosti uobičajeno se obilježava 20. prosinca diljem svijeta. U vrijeme globalizacije i novih tehnologija, solidarnost kao obrazac razmišljanja i ophođenja sve nam je važniji i potrebniji. Budimo solidarni jedni s drugima.
 
Ovaj dan je prilika da se sjetimo i nekih jednostavnih ,ljudskih vrijednosti koje smo davno naučili:
 
Zaštiti slabijeg od sebe, biti velikodušan, podijeliti sa drugima.
 
Onaj koji ima snagu-ima i odgovornost.
 
Snažni smo onoliko koliko zaštitimo najslabijeg.
 
Jači mora zaštiti slabijeg.
 
Oni koji imaju- dužni su pomoći onima koji imaju manje ili nemaju.
 
Sretan je onaj tko ima, jer može dati.
 
Ljubav se dijeljenjem ne troši već uvećava.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)