Udruga Leptirići | Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom
Udruga Leptirići | Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom
18931
post-template-default,single,single-post,postid-18931,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom

 

 

 

Definicija i klasifikacija cerebralne paralize (CP) stalno se iznova razmatra. Prijašnje definicije ne uzimaju u obzir nemotoričke neurorazvojne poteškoće koje često prate cerebralnu paralizu, kao ni progresiju mišićnokoštanih problema. Danas se važnost pridaje procjenjivanju ograničenja koje osoba sa cerebralnom paralizom ima u izvođenju aktivnosti svakodnevnog života. Tako razina funkcionalnog ograničenja postaje jedan od ključnih čimbenika redefiniranja cerebralne paralize. Zato smo Vam ove godine na Nacionalni dan cerebralne paralize odlučili prikazati pojedine aktivnosti svakodnevnog života naših članova. Svaka nova aktivnost koja postaje dio njihovog života je jedan veliki uspjeh, kako za njih, tako i za njihovu obitelj.