Odobren projekt HEP-a “Moj glas, moj trag”

U sklopu natječaja za donacije Hrvatska elektroprivreda d.d.  „Svjetlo na zajedničkom putu“ udruga Leptirići je prijavila projekt „Moj glas, moj trag“ s ciljem osiguranja sredstava za nabavku IntegraMouse plus. Prijava projekta je bila uspješna te smo početkom lipnja dobili donaciju u iznosu od 19.000,00 kn. IntegraMouse plus je računalni miš kojim se računalom upravlja samo usnama. Namijenjen je osobama koje ne mogu koristiti ruke. Pruža im mogućnost da ponovo budu samostalni za računalom i imaju svoju privatnost, a to uvelike povećava kvalitetu njihovog života.Kompatibilan je sa svim standardnim operativnim sustavima koji podržavaju pristup pomoću USB-a. Predsjednica udruge Leptirići je tetraplegičarka, a prije svega volonterka i dobrobit od njezinog rada je brojan.  Nadamo se da će joj ova asistivna tehnologija dugo služiti u ostvarivanju boljih poslovnih rezultata koji će pridonijeti olakšanju života korisnika Udruge čije su potrebe brojne.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)