Uloga fizoterapeuta u svakodnevnom životu

Većina ljudi kada čuje riječ „fizioterapeut“ odmah pomisli na masažu, no to baš i nije tako, pa ćemo Vam danas skrenuti pažnju i objasniti koliko je važna uloga fizioterapeuta u našim životima, pa krenimo redom: Koliko  puta ste se zapitali da li rani razvoj vašeg djeteta ide kako treba? Koliko puta ste kroz priču s drugim mama čuli rečenicu : „Ni moje dijete nije puzalo, pa mu ništa ne nedostaje“. To je potpuno pogrešno, dijete treba puzati, do godine dana svako bi dijete trebalo puzati. Koliko puta ste čuli da je vaše dijete napredno, no to ponekad i ne mora biti tako, ponekad je ipak riječ o hipertonusu. Ukoliko želite znati razvojne miljokaze djeteta (npr, kad dijete treba puzati, samostalno se posjedati…),te na koji način vi kao roditelj možete stimulirati njegov razvoj, možete se javiti našem fizioterapeutu. Ukoliko ste primijetili da vaše dijete hoda samo na prstima, ili se pri hodu oslanja samo jednim rubom stopala, uvjereni ste da je to nepravilan hod, ali vam svi u obitelji govore, što ima veze, i njegov djed, baka…su tako hodali. Vi ste u pravu!!  !Neispravan hod neće odmah uzrokovati negativne posljedice, ali s vremenom hoće, pa će se u konačnici naša kralježnica iskriviti/zarotirati. Ukoliko imate problem s mišićno-koštanim sustavom, koji je često uzrokovan lošim držanjem tijela, sportske ozljede, ozljede nastale pri rekreaciji, prometne ozljede, ozljede pri radu, ozljede i bolesti mozga i leđne moždine, te perifernog živčanog sustava, preoperativna i postoperativna rehabilitacija, možete se obratiti putem e-maila: info@udrugaleptirici.hr     kontakt: 020/690-321    ili nas posjetiti u Kabinetu za terapije na adresi Splitska 5,Metković.

Mira Crnčević,bacc.physio.th.Bowen th.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)