RADIŠNI I ZADOVOLJNI II

Projekt ,,Radišni i zadovoljni” se nastavlja. Potpredsjednica Vlade RH Anja Šimpraga i ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić uručili su u srijedu u Zagrebu  potpredsjedniku Udruge cerebralne i dječje paralize doline Neretve Leptirići Mariju Jurkoviću svečano ugovor o bespovratnim sredstvima. Partneri na projektu su CZSS Metković i HZZ, Područni ured Dubrovnik. Projektom će se zaposliti 10 žena sa područja Grada Ploča i Grada Metkovića koji će skrbiti o 60 starijih i/ili nemoćnih osoba. Zaposlene žene kroz 6 mjeseci pružati će pomoć u dostavi namirnica, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/ domova krajnjih korisnika, briga o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava te pružanje podrške krajnjih korisnicima kroz razgovore, uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima.

Ukupna vrijednost projekta je 494.000,00 HRK. 

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. 

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)