Međunarodni dan osoba s invaliditetom 2022. u Leptirićima

Odlukom Ujedinjenih naroda, donesenom u listopadu 1992. godine, 3. prosinca proglašen je Međunarodnim danom osoba s invaliditetom. Prema podacima Registra osoba s invaliditetom HZJZ-a, u Hrvatskoj živi 624 019 osoba s invaliditetom. Uključivanje osoba s invaliditetom ključni je uvjet za poštivanje ljudskih prava, razvoj te mir i sigurnost. Predanost ostvarivanju prava osoba s invaliditetom nije samo pitanje pravde, već ulaganje u zajedničku budućnost.

Jučer smo tijekom cijeloga dana u Kabinetu za terapije veselo, svečano i nesvakidašnje proslavili Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Iz Splitsko-dalmatinske županije prvi su uveličali slavlje dopredsjednica Udruge Srce Snježana Ćatović, volonterka Ana Divić te veliki prijatelj i donator Danijel Perković. Osobne asistentice naših korisnika Marijana Glavinić i Marijana Vatović, koja je donirala prigodno ukrašenu tortu. Pomoćnice u nastavi Nikolina Sokol, Ljiljana Damjanović, Jelena Bukovac i trenerica RA Jerkovac Martina Nikolić. Najveseliji naši gosti, osobe s invaliditetom, zbog kojih se njihov dan i obilježio: Marijana Gabrić, Josipa Gujinović, Ivana Knežić, Sanja Ilić, Ana Vekić, Valentina Mijić, Vlaho Kuzman, Mario Bunoza i predsjednica Ivana Nikolac. Njihovi roditelji i osobni asistenti. Učitelj, ravnatelj i glazbenik Zlatko Volarević – Dilajla cijeli dan je nastupao i zabavljao sve prisutne, posebno ekipu čiji smo dan slavili uz pomoć našeg volontera i posebnog tenora Branka Medaka. Pjevalo se, plesalo, družilo, zabavljalo, smijalo, ugodno dogovaralo suradnje s ciljem olakšanja i poboljšanja svakidašnjice onima kojima je to najpotrebnije.

Ovim putem se poklanjam svima koji su bili prisutni i tim malim činom zahvalili svima nama, terapeutima Ireni Obradović, Miri Crnčević, Tonki Raguž, Sanji Jurinović i Stanki Šimoviću,  projektnim menadžericama Ives Tošić i Mireli Kozini te članovima Upravnog Odbora i volonterima u Udruzi koji predano radimo i djelujemo za dobrobit djece s teškoćama i osoba s invaliditetom cijele doline Neretve i šire. „Neopisiv je osjećaj kad pridonesete kvaliteti života djece i osoba s invaliditetom”, poručila je predsjednica UCDPDN Leptirići te zahvalila gostima umjetnicama Dubravki Šešelj i Tini Dragobratović, predstavniku HZZ-a Tomislavu Bjelišu, direktorici TZ Opuzen Magdaleni Krvavac, predstavnicima Družbe Pivčeva kala Dubravku Simiću Cubi i Davorku Beideneglu, donatoru Ninu Radoniću, Ivici Arapoviću Arapu i Jelenku Ujduru, fizioterapeutu Bruni Medaku, ravnateljici Dječjeg vrtića Ploče Editi Mucić Šutić, psihologinji Ani Barišić, našim donatorima Ljekarne Draženović, mag. pharm. Juliji Draženović Vukadinović i Darki Draženović Govorko, ispred CZSS Metković Željki Kraljević,  Daniti Jerković i Ivani Ketini Udruge Dobra, gradonačelniku Metkovića Daliboru Milanu, pročelniku Ivici Popoviću, ravnateljici GKS-a Zrinki Mioč, ravnateljici CZSS Ploče Mili Kontić, fizijatrici Sandi Smolčić Odak, liječnici Radojki Majstrović, Tanji Medak iz Crvenog križa Ploče, pročelniku grada Ploča Danijelu Štuli, direktorici Razvojne agenicije Plora Jeleni Mihalj, ispred Grada Ploča donatorici i volonterki Nikolini Krstičević, mag. pharm Miri Tomas vl. Ljekarne Tomas, nastavnici OŠ Stjepana Radića Ivi Stojić Dominiković, Dariji Radaljac pomoćnici načelnika PGP Metković, Ivani Bajo i Suzani Zovko policijskim djelatnicama PP Metković, Zlatku Bubalu načelniku PP Metković. Jurici Volareviću načelniku PGP Metković, Denisu Ćavaru pomoćniku načelnika PGP Metković, djelatnicama Ljekarne Farmacia, gđi. Marini Rajič, dragim prijateljima i donatorima Ireni Bošković, Juditi Deak, Katici Markoti,  Kristini Dragobratović, Ani Kozini, Ireni Perkić i Gogi Vlatkoviću. Svim roditeljima i djeci s teškoćama koji su uživali sa nama. Isto tako svima koji su se ispričali za izostanak, svim ljudima dobre volje koji nisu mogli nazočiti. Želimo zahvaliti našim donatorima čijim smo se delikatesima častili a to su: Narona Impex d.o.o., Pekarna Nikolac i OPG Ante Glamuzina.  Isprike ako smo nekoga izostavili, nije nam bila namjera jer dragi naši bilo Vas u velikom broju.

Vole Vas mali i veliki Leptirići.

 

 

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)