“Kreni na zeleno” 18. ožujak – Svjetski dan recikliranja

Povodom 18. ožujka – Svjetskog dana recikliranja SOIH u okviru Erasmus + projekta  “Kreni na zeleno”  u partnerstvu s Nacionalnom organizacijom osoba sa invaliditetom Srbije (NOOIS), Pravobraniteljice za osobe s invaliditetom (POSI) i Hrvatskim savezom gluhih i nagluhih (HSGN) želi ukazati na značaj recikliranja i potaknuti saveze i udruge osoba s invaliditetom, kao i same osobe s invaliditetom na svakodnevno savjesno djelovanje u cilju očuvanja našeg planeta.
Ističemo kako se značaj recikliranja ogleda u sljedećim činjenicama:

  • Recikliranje pridonosi očuvanju vrijednih prirodnih resursa   
  • Recikliranje štedi energiju
  • Recikliranje štiti okoliš
  • Recikliranje smanjuje gomilanje otpada na odlagalištima
  • Recikliranjem štedimo novac i otvaramo nova radna mjesta

    Savezi i udruge osoba s invaliditetom kao najveća ljudskopravaška mreža zajedničkim snagama imaju mogućnost snažnog utjecaja na promjene u poslovanju u cilju tranzicije na zeleno i održivo poslovanje, ali i zagovaranje zelene politike u široj lokalnoj zajednici.

UCDPDN Leptirići se trudi zagovarati sve navedeno.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)