Predsjednica Leptirića trčala za sve OSI doline Neretve

Wings for Life World Run natjecanje je u trčanju koje se održava prvog vikenda u svibnju od 2014. za prikupljanje sredstava za neprofitnu zakladu Wings for Life . Startnina u cijelosti ide za istraživanje leđne moždine. Postao je najveći i jedini trkački događaj na svijetu u kojoj svi završavaju. Wings for Life World Run je osebujan po tome što sudionici ne moraju trčati određenu udaljenost kao na sličnim natjecanjima. Na utrci svi sudionici startaju u isto vrijeme, diljem svijeta. Nije bitno jesu li profesionalni sportaši, zabavni trkači, potpuni početnici ili u invalidskim kolicima. Ne postoji tradicionalna ciljna crta. Umjesto toga, “Catcher Car” progoni i prolazi pored trkača i rolaši, jedan za drugim, bilo fizički na jednoj od vodećih utrka ili virtualno s aplikacijom, bit će uhvaćeni. Trka se prenosi uživo.

Ove 10. jubilarne godine Wings for Life u Zadru je sudjelovala naša predsjednica UCDPDN Leptirići Ivana Nikolac u sigurnim rukama prijateljice Ane Divić. Jedna je srčano trčala a druga vikala trkačima ispred: Maknite se, idite desno, hajdemo brže, sve do osvojenih 7 kilometara kad ih je presreo “Catcher Car”. Trčala je za svu djecu i osobe s invaliditetom doline Neretve. Koliko zajedništva, ljubavi, emocija i pozitivne energije kad sa 6,500 trkača krenete u cilj koji je neopisivo genijalan nadmašite sva svoja očekivanja. Posebno kad “Trčite za one koje ne mogu” a ja sam sudionik ove jedinstvene priče po tko zna koji put – u jednom dahu nam je izgovorila Ivana.

 

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)