Informiranje o EU- Projekt „10 godina zajedno“

U sklopu poziva Informiranje o europskoj uniji Ministarstva vanjskih i europskih poslova Udruga cerebralne i dječje paralize doline Neretve Leptirići prijavila je projekt pod nazivom „10 godina zajedno“. Naglasak poziva, ove godine jest obilježavanje 10 godina članstva Hrvatske u EU. Projekt je vrijedan 8.501,52 € te je odobren od strane ministarstva.  Projekt je počeo 1. lipnja 2023. te traje do 30. studenog 2023. Suradnik na projektu je Srednja škola Metković, a izvoditeljica projektnih aktivnosti nastavnica stručnih predmeta Branka Kosović. Opći cilj koji se želi ostvariti provedbom ovog projekta je informirati te komunicirati o deset godina članstva, eu u schengenu, slobodnom kretanju, energetskoj sigurnosti naše mlade-učenike srednje škole te im približiti znanja o važnim temama za EU, njezino djelovanje te kako ojačati demokratske procese na kojima se temelji EU. 

20.lipnja 2023. godine, u prostorijama škole, sa učenicima ciljne skupine održana je edukativna radionica te prigodno obilježena nadolazeća deseta godišnjica članstva Hrvatske u EU. Učenici su bili odjeveni u prigodne majice te uz pića i grickalice proveli vrijeme u ugodnom druženju pod vodstvom voditeljice projekta Mirele Kozine te njihove nastavnice Branke Kosović .Učenici su proširili svoja znanja informacijama koje do sada nisu znali. Veselimo se novim aktivnostima u budućnosti na obostrano zadovoljstvo.

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)